Jak nie stracić zdjęć?

Większość z nas lubi oglądać zdjęcia z przed lat wspominając dawne czasy. Dzisiaj robimy zdecydowanie więcej zdjęć niż kiedyś. Dlaczego jednak tak mamy tak mało wydrukowanych zdjęć i jak temu zapobiec?

Często posiadamy ogromną ilość zdjęć na telefonie, laptopie, czy też innym urządzeniu przenośnym. Nie zastanawiamy się jednak nad ty, co się stanie, gdy zgubimy nasze urządzenie, lub jak ktoś nam je ukradnie. Moglibyśmy jednak stracić nasze cenne wspomnienia bez możliwości ich odzyskania. Niestety nasze nośniki takie jak telefon, karta pamięci mogą ulec zepsuciu i nasze zdjęcia znikną. Rozwiązaniem może być wydrukowanie zdjęć zanim ich elektroniczna wersja zniknie. Pomocna okaże się drukarka fotograficzna i odpowiednio dobrany papier do drukarki.

Czasem wstrzymujemy się z wydrukowaniem zdjęć, ponieważ wykonanie tego u fotografa może liczyć się z wysokimi kosztami. Czasem twierdzimy, że drukowanie pojedynczych zdjęć nie wychodzi ekonomicznie. Również w tym wypadku posiadanie drukarki będzie pomocne.

Ale czy każda drukarka będzie odpowiednia i sprawi, że nasze oczy się ucieszą?

Niestety nie. Część drukarek nie potrafi wiernie odwzorować kolorów będących na naszych zdjęciach. Nikogo jednak nie cieszą fotografie, które są wyblakłe, albo zbyt jasne. Abyśmy mogli cieszyć się ładnie oddanymi barwami potrzebna jest odpowiednio dobrana drukarka fotograficzna. Co może okazać się problemem mimo dobrze wybranej drukarki?
Zdarza się, że kupiliśmy naprawdę dobry sprzęt, który ma dobre opinie, a jednak wydruk nas nie cieszy. Winą może być źle dobrany papier do drukarki. Prawidłowy zestaw to dnp media set rx1hs 4×6  dostępny tutaj https://www.tetenal.com.pl/ds-rx1-media-kit-10×15.html . Może to wydawać się śmieszne, ale wiele zależy od papieru. Na zwykłym papierze nasze zdjęcia będą wyglądać mało efektownie. Do drukowania zdjęć potrzebujemy błyszczącego się papieru, który jest przeznaczony do fotografii.

Warto więc się zabezpieczyć i zanim nasze nośniki pamięci się uszkodzą i raz na zawsze znikną zdjęcia, wydrukować nasze zbiory. Aby jednak one nas cieszyły musimy pamiętać o dobrej drukarce i odpowiednim papierze.

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz